Що нового в ChristianAnswers.Net?

Чи є Код Да Вінчі “найсерйознішим нападом проти Християнства”?Copyrighted photograph

Ні для кого не є секретом, что Християнство в США, Великій Британії, та інших країнах опиняється все під більш і більш божевільними нападами з боку ЗМІ, школ, судів і, все частіш, навіть церков. У культурі, яка систематично прагне дискредитувати Христа і Його Слово, Доктор-богослов (і пастор в Чікаго) Ервін Лютзер зробив це спостереження: “Код Да Вінчі - найсерйозніший напад проти Християнства, який мені коли-небудь довелось бачити.”[1]

У світлі такої сміливої заяви, давайте візьмемо пристальніший погляд на надзвичайно популярний роман Дена Брауна, однойменний фільм, який скоро з’явиться в кінотеатрах, та їх можливий вплив на церков і культуру.

Роман

Copyrighted photo.

Хоча Ден Браун хотів би, щоб ми вірили, що “всі описи художніх робіт, архітектури, документів, і секретних ритуалів в цьому романі точні”,[2] Код Да Вінчі - це художня література, наповнена хорошими і поганими хлопцями, та неймовірними втечами. Його головний герой, Гарвардський криптолог Роберт Ленгдон, - достатньо пасивний персонаж, без особливо складних рис характеру. Також, повороти сюжету дуже легко передбачити, і текст, не дивлячись на те, що іноді вельми гарний, зовсім не запам’ятовується. Це може зійти за розвагу як “популярна” белетристика,[3] але дуже сумнівно стане класичним романом, пройшовши випробування часом. І все ж таки, Код Да Вінчі став усесвітньою сенсацією.

Будучи неприглядним романом, Код Да Вінчі привертає увагу читачів своєю головною теорією конспірації, за якою Ісус коротко кажучи, є одруженим з Марією Магдалиною. Після смерті Ісуса, Марія нібито втекла з їх дитиною і стала, через якийсь час, символом “Священного жіночого” у стародавньому язичестві.

Ця теорія не є новою для Дена Брауна; будь-який серйозний студент духовної історії буде знайомий з цією стародавньою (хоча і аномальною) традицією, яка довго сприймалась як єресь і Католиками, і Протестантами.[4] Проте, людині потрібно лише розібратись(і не навіть дуже глибоко шукаючи) в “історичній” підставі для цієї традиції, шоб переконатись, що це є, дійсно, художнім вимислом.

Майкл Бейгент, Річард Лі та Генрі Лінкольн[5] роблять це захоплююче дух зізнання з приводу їх власного дослідження:

Ми намагались тільки переглянути [Євангеліє] — щоб знайти певні фрагменти можливої або вірогідної правди… фрагменти, які, можливо, підтвердили б брак між Ісусом і жінкою, відомою як Магдалина. …Щоб знайти їх, ми усвідомили, що нам прийдеться читати між строками, заповнити певні проміжки, відповісти за певні паузи та недосказання. Нам довелось б мати справу з упущеннями, інсинуаціями, посиланнями, які були, в їх найкращому вигляді, похилі. [6]

Copyright, Universal Studios

Але напад проти Христа і Його Слова, Біблії, в Коді Да Вінчі, йде набагато глибше, ніж просте перефразовування стародавньої теорії конспірації. Сіючи сім'я сумніву у свідомості читача з приводу того, як Біблія вступила в існування, роман — і, мабуть, фільм також — обертається прямим нападом проти повноважень священного Писання. Згідно вигаданому історику Містера Брауна, Лі Тібінгу,[7] Римський Імператор Константин проглянув стародавні євангелія, і вибрав ті, які задовольнили його політичну агенду, тим самим створивши те, що ми зараз знаємо як Біблію, в той же час навмисно присікаючи інші, життєздатніші документи.[8] (Насправді ж, канон священного Писання не був встановлений в церковній раді аж доки Константин не вмер — Нікейська Рада під час правління Імператора була набагато більш заінтересована у божественності та природі Христа.) “Вигаданий” урок історії Брауна - це псевдо-академічна причіпка, яка була неодноразово спростована історичними і біблейськими вченими.[9]

Золоте Співвідношення

Copyrighted photograph

Книга згадує Леонардо Фібоначчі ді Піза, математика у тринадцятому сторіччі, який виявив серії номерів з дуже цікавою якістю.

Послідовність Фібоначчі починається з нуля, потім один, потім кожен подальший номер є сумою двох попередніх номерів (0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, і т.п.). Після перших декількох номерів, співвідношення між будь-якими двома номерами в послідовності складає 1.618 (наприклад, другий номер є у 1.618 разів більший, ніж перший номер).

Що робить це відкриття таким істотним, і яке це має відношення до дискусії стосовно створення/еволюції? Співвідношення 1.618, яке було відомо стародавнім грекам як Божественна Пропорція або Золоте Співвідношення, знаходиться фактично усюди, як в природі, так і в мистецтві, музиці і архітектурі. Воно з'являється в спіралях, таких, як, наприклад, соснові шишки, ананаси, морські черепашки, роги, соняшники і багато інших; це - співвідношення між кожною з кісток наших пальців, рук і ніг. Число листків або пелюсток на ростині часто є числом Фібоначчі; от чому квітка з п'ятьма пелюстками більше подобається оку, ніж квітка з чотирма пелюстками.

Наше сприйняття краси часто (несвідомо) засновано на співвідношенні 1.618. Знаючи це, композитори і художники — включаючи Леонардо ДаВінчі — часто базують свої роботи на Божественній Пропорції. В той час як багато тверджень Брауна з приводу цього явища є сумнівними або навіть просто невірними,* росповсюдження в природі Божественної Пропорції, або Фі, є дуже добре задокументовано. Важко уявити могутніше свідоцтво дизайну, не дивлячись на те, що вигадані персонажі Містера Брауна роблять неправильний висновок.**


Твердження Брауна, наприклад, що співвідношення бджіл жіночої статі до чоловічої в “будь-якому вулику в світі” - Фі; Браун, ст. 94.

** “Коли стародавні люди виявили Фі, вони були впевнені, що вони натрапили на будівельний блок, використаний Богом для створення світу, і через це поклонялись Природі.” Браун, ст. 95.

Ідеально, тільки найнаївніша людина в світі повірить таким твердженнями, зробленим у художній літературі; проте, сумною правдою є те, що дуже багато людей вже є наївними стосовно Божого Слова, і ще гірше, багато хто відчайдушно шукає виправдання, щоб не вірити і покорятися Йому.[10] Для них, розумно представлені віроломства в Коді Да Вінчі і будуть виправданням, потрібним, щоб продовжувати заперечувати повноваження Біблії.

Іронічно, це в цьому контексті, що багато читачів вперше будуть ознайомлені з чарівною темою “Послідовності Фібоначчі та Божественної Пропорції.” Для подальшої інформації про це чудове свідоцтво, яке підтримує створення, а не еволюцію, дивіться поза основним текстом.

Напад

Значить, Пастор Лютзер правий у своєму твердженні, що Код Да Вінчі є “найсерйознішим нападом проти Християнства” нашого часу? У якомусь сенсі він підійшов дуже близько до правди, бо найбільшим нападом проти Християнства і Христа Ісуса є, і завжди був, цілеспрямований напад проти Його Слова. Проте, в цій війні, Код Да Вінчі - тільки маленька ланка в набагато більшому колесі. Скільки Християнських богословів і лідерів борються проти посередьної белетристики, в той самий час продовжуючи вчити, що Божому Слову не можна стопроцентно вірити у всіх 66 книгах, особливо в Бутті? Код Да Вінчі коли-небудь спокійно вийде зі спросу, тоді як покоління Християн продовжуватиме деградувати по тому слизькому нахилу невіри, який починається з компромісу. Це саме на цьому полі битви ведеться реальна війна.

Чи хоче віруючий прочитати Код Да Вінчі(з розсудом), чи ні, або подивитися наступаючий фільм, ми повинні залишатись освідомленими об усіх аспектах нападу проти Божого Слова — в який би формі він не був — та “готовими бути на відповідь кожному” (1 від Петра 3:15) щоб лагідно та інтелектуально перемогти будь-які перепони до євангелія Христа Ісуса.

Посилання і примітки

 1. Цитата з cnn.com, Березень 28, 2006. Повернутись до тексту.
 2. Ден Браун, Код Да Вінчі (Нью-Йорк: Doubleday, 2003) ст. 1.Ден Браун, Код Да Вінчі (Нью-Йорк: Doubleday, 2003) ст. 1. Повернутись до тексту.
 3. У порівнянні з белетристикою, класифікованою як “літературна”; відмінність, яку використовують видавці та автори. Повернутись до тексту.
 4. Вперше я зіткнулась з цією теорією, коли вивчала Новий Заповіт в Біблейському Колледжі; вдруге - в іншій роботі художньої літератури, яка передує Код Да Вінчі на декілька років. Повернутись до тексту.
 5. Автори “Свята Кров, Святий Грааль” Delacorte Press, 1982; Бейгент та Лі нещодавно програли позив проти Брауна стосовно прав на володіння. Повернутись до тексту.
 6. Цитата з www.equip.org/free/DH228.htm. Повернутись до тексту.
 7. Тібінг - це анаграма Бейгент. Іронічно, Браун вирішив назвати свого “експерта” на честь Майкла Бейгента та Річарда Лі, які нещодавно почали тяжбу проти нього. (див. примітку 5). Повернутись до тексту.
 8. Браун, ст. 231-235. Повернутись до тексту.
 9. Існує багато чудових статей та книг, що безперечно спростовують твердження зроблені Деном Брауном. Одним із найліпших ресурсів була “Реальна Історія Поза Кодом Да Вінчі” написана (світським) істориком Шерен Ньюманом, Berkeley Books, Нью-Йорк, 2005. Але, будь-ласка, використовуйте цей ресурс - та інші - як це робили Верійці (Діяння 17:11). Повернутись до тексту.
 10. До Римлян 1:25. Повернутись до тексту.

Автор: Melinda Christian, Answers in Genesis USA

Права на текст © 2006, Answers in Genesis USA, Всі Права Захищені - за винятком як позначено на сторінці “Використання та Права” яка дає юзерам ChristianAnswers.Net права для вживання цього тексту на роботі, у свідченнях, в церквах та школах. Права іллюстрацій та розміщення, 2006, Films for Christ.

Associates for Biblical Research

Додаткова важлива інформація

 • Christian Spotlight сторінка рецензій на фільм: Код Да Вінчі
 • The Da Vinci Code Message (аудіо онлайн) зроблено членом Christian Answers team member, Ray Comfort (Living Waters / Way of the Master)
 • Чи був Ісус Христос тільку легендою? Відповідь
 • Ісус Христос - людина чи Бог? Відповідь
 • Якщо Ісус - Бог, як міг Він вмерти? Якщо Ісус вмер на хресті, як Мін може бути живим сьогодні? Відповідь
 • Чи був Ісус Христос Богом в людській подобі? Відповідь
 • Чи Ісус Христос дійсно Бог? Відповідь
 • Якщо Ісус був Сином Божим, чому Він називав Себе Сином Людським? Відповідь
 • Троїця - Як один Бог може бути трьома персонами? Відповідь
 • Характер - Чи насправді характер Христа відповідає Його твердженням? Відповідь
 • Чи наука заперечує дива, асоційовані з Ісусом Христом? Відповідь
 • Чи міг Христос согрішити? Відповідь
 • Археологія - Чи були знайдені похоронні місця людей, причастних до життя і смерті Христа? Відповідь
 • Марія Магдалена
 • Ак ми знаємо, що Біблія правдива? Відповідь
 • Як Біблія може бути правдивою, якщо вона була написана людьми, схильними до помилок? Відповідь
 • “Семінар Ісуса” - Чи правдиві їхня критика стосовно євангелія? Відповідь
 • “Семінар Ісуса” - За кого вони говорять насправді? Відповідь
Jesus Christ: His Identity, Life, Death and Resurrection

ChristianAnswers.Net
Christian Answers Network
PO Box 577
Frankfort KY 40602 USA


Go to index page ChristianAnswers.Net
CAN Home
Shortcuts
Christian Answers Network Домашня Сторінка та Директорія
Переклад: Альона Хінчук